Żelaźni w Okunince

Dwustu „ludzi z żelaza” wystartuje 1 czerwca w Okunince w Żelaznym Triathlonie. Ta wielka impreza gromadzi z każdym rokiem śmietankę polskich triathlonistów.

Listę startową trzeba było zamknąć prawie trzy miesiące przed imprezą, tylu było bowiem chętnych do tegorocznej edycji Żelaznego Triathlonu! Gigantyczne zainteresowanie wiąże się z uznaną już marką imprezy, profesjonalizmem organizatorów oraz miejscem – Jeziorem Białym w Okunince.

Zgłosiło się prawie 300 chętnych z całej Polski, miejsc starczyło tylko dla pierwszych 200. Zawodnicy musieli wpłacić po 100 zł. Zawody polegają na pływaniu (750 m), jeździe rowerem (20 km) i biegu (5 km). Termin zawodów to sobota, 1 czerwca. Start (o godz. 13.30) i meta na plaży głównej w Okunince.

Mordercze zawody organizuje włodawskie starostwo razem z gminą Włodawa, stowarzyszeniem Leniwce.pl oraz Fundacją „Wrota Europy”. W pomoc włączył się także Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włodawie.

Trasa zawodów obejmuje dwie miejscowości: Okuninkę i Orchówek. Zawody rozgrywane są w dwóch kategoriach open: kobiet i mężczyzn powyżej 16 roku życia. Informacje na stronie: www.zelaznytriathlon.eu. (-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here