Zew Natury dał czadu!

To była najbardziej zakręcona impreza w okolicy. Za nami Festiwal Sztuk Naturalnych „Zew Natury”, który na trzy dni ściągnął do Włodawy nie tylko mnóstwo fanów świetnej muzyki, ale też wielbicieli wszelkiego rodzaju sztuk naturalnych jak wicie wianków, szycie ręczne, czy alternatywne parzenie kawy. Dla dzieci zorganizowano strefę Bajkowej Krainy, a dla niepewnych siebie dorosłych warsztaty psychologiczno-motywacyjne. Słowem, było pomieszanie z poplątaniem i to był największy czar tej imprezy.

Zew Natury rozpoczął się w piątkowy wieczór (21 lipca) od koncertów. Na scenie „muszli” najpierw pojawiła się legenda włodawskiej muzyki, zespół Komische Pilze. Po nich wystąpili Psio Crew, a atmosferę na bardziej klubową zmienił Gooral. Na drugiej arenie festiwalu, czyli w starej kaflarni imprezę rozkręcał DJ DBT.
W sobotę było tak wiele atrakcji, że uczestników bolała głowa z niewiedzy, co wybrać, a z czego zrezygnować. Dzień zaczął się już o 9.30 od warsztatów psychologiczno-motywacyjnych. Uczestnicy mogli też podziwiać wystawę malarską autorstwa Filipa Ciombora, poznać alternatywne metody parzenia kawy, nauczyć się wicia wianków, czy poznać tajniki pracy z dźwiękiem. Na dzieci czekała specjalnie dla nich przygotowana strefa Bajkowa Kraina, zaś wielbiciele sportu i spędzania czasu na łonie natury mogli wybierać pomiędzy rajdem rowerowym, spływem kajakowym, czy warsztatami tanecznymi. Po południu przyszedł czas na koncert wirtuozów muzyki klasycznej w wykonaniu Free Accordions oraz Spirit Duo. To wszystko działo się w starej kaflarni. W amfiteatrze z kolei niepodzielnie rządziła muzyka, i to jaka! Zaczęło się od koncertu Lolo Ferari, potem zagrał zespół Bajki o Dorosłych, a gwiazdą wieczoru był jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów reggae w Polsce – Junior Stress. Niedziela była kontynuacją warsztatów, a wieczorem wieńczącym festiwal tematem nr 1 znowu była muzyka. Tym razem do tańca porwał chyba najbardziej zakręcony, kolorowy i naturalny zespół w Polsce – grupa Łąki Łan. Cykl koncertów zakończył Neoklez i grupa Klucze. (bm)