Zew Natury wzywa do Włodawy!

Fantastyczne koncerty, niesamowita atmosfera, otwarci ludzie i niecodzienne warsztaty – rusza najbardziej odjechana impreza tego lata. To Zew Natury, czyli festiwal sztuk naturalnych. Miejsce akcji – Włodawa: czworobok, amfiteatr i stara kaflarnia, czas akcji: najbliższy weekend (27 – 29 lipca).

Kto był na poprzednich edycjach Zewu Natury ten wie, że na świecie nie ma drugiej takiej imprezy. Festiwal sztuk naturalnych to niesamowite połączenie świetnej, głównie alternatywnej muzyki, zwykłych (dźwiękowe, taneczne) i niezwykłych (wyplatanie kwietnych wianków, wytwarzanie eko-trąb) warsztatów oraz obcowania na łonie przyrody (rajdy rowerowe czy spływy kajakowe).

Impreza ma niezwykle otwarty, rodzinny charakter. Można, a nawet powinno się zabrać na nią swoje pociechy, dla których przygotowano specjalną bajkową krainę gier i zabaw, którą poprowadzą najlepsi nauczyciele i animatorzy, pod których czujnym i doświadczonym okiem najmłodsi spędzą czas aktywnie, kreatywnie i edukacyjnie. – To wydarzenie różni się od innych imprez plenerowych – mówi dyrektor festiwalu Staszek Leszczyński.

– Założeniem imprezy jest zbliżenie ludzi do siebie, obcowanie z naturą i świetną zabawą. Podczas tego wydarzenia jego uczestnicy będą mogli zrelaksować się korzystając z dobrodziejstw Matki Natury jednocześnie ucząc się o niej i od niej. Zespoły muzyczne zostały starannie dobrane do klimatu imprezy i jej zamierzeń. Każdy z wykonawców zaprezentuje swój naturalny, niezmącony komercją styl. Zew Natury jest Festiwalem Sztuk Naturalnych, czyli wszystkiego tego, co naturalnie wypływa z człowieka: muzyki, tańca, zabawy, śpiewu, jedzenia, odpoczynku – słowem wszystkiego co sprawia, że stajemy się szczęśliwsi – dodaje Leszczyński.

W tym roku Zew Natury rusza w piątek (27 lipca) i po raz pierwszy jego integracyjną częścią będzie ZET CAFE, czyli mobilne studio radia ZET, które do Włodawy zawita w sobotę (28 lipca) i zaparkuje na parkingu na czworoboku. Dziennikarze radia będą prowadzić transmisję na żywo nie tylko z samego festiwalu, ale też pokażą najciekawsze miejsca i ludzi związanych z Miastem Trzech Kultur.

Największą atrakcją festiwalu są oczywiście koncerty. Gwiazdą tegorocznej edycji będzie Stanisław Soyka, który zagra we włodawskim amfiteatrze w sobotę o godz. 21.45. Oprócz niego na scenie w muszli i w tzw. starej kaflarni wystąpią m.in.: Neoklez, Bajki o Dorosłych, Zagi, Jarecki, czy Gooral. Imprezę poprowadzi para charyzmatycznych konferansjerów: Jan Niezbendny oraz Puder. Szczegółowy program festiwalu na plakacie obok lub na stronie: www.zewnatury.eu. (bm)