Zielona szkoła hańszczan

Po raz czwarty Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Hańsku zorganizował dla uczniów tygodniowy pobyt na „zielonej szkole” w Krynicy-Zdroju pod hasłem „Doświadczyć samemu, by zrozumieć lepiej”. Dzięki temu uczniowie mieli szansę bezpośredniego poznawania przyrody i pięknych zakątków Beskidu Sądeckiego, a jednocześnie możliwość bezpośredniego przeżywania i działania.


3 czerwca z samego rana wyruszyli w 5-dniową podróż. – Nasza grupa składała się z 48 uczniów klas IV-VII i 4 osób opieki pedagogicznej – mówi Barbara Wilgocka, dyrektor szkoły. – Wybór miejscowości nie był przypadkowy. Krynica Górska to perła polskich uzdrowisk o szczególnych walorach klimatycznych, leczniczych, turystycznych, rekreacyjnych i sportowych. Pogoda była wymarzona: słońce, słońce i jeszcze raz słońce. Ponieważ dni poprzedzające nasz wyjazd były zimne i deszczowe, to aż trudno nam było uwierzyć w nasze szczęście!

Przebywając w tym malowniczym miejscu uczniowie skorzystali z wielu atrakcji, m.in. wyjazdu kolejką linową na Jaworzynę Krynicką i Górę Parkową oraz spływu pontonowego na rzece Poprad.

– To, co widzieliśmy, to, co zrozumieliśmy i tego, czego doświadczyliśmy, nie da się nauczyć z żadnej książki, ani podręcznika. Tam trzeba było być i samemu to przeżyć – mówi B. Wilgocka.

Koordynator wyjazdu Barbara Wilgocka oraz opiekunowie: Anna Latała, Anna Motwicka, Agnieszka Purc.

Sponsorzy: P.P.H.U GRAMAR we Włodawie – Krzysztof Łojewski, GTD Tank w Hańsku – W. Grządkowski, P. Tomaszewski, J. Dejneka, Partner w Chełmie – Bogdan Koperski, Produkcja Pieczywa w Urszulinie – Adam Wojcieszuk, Delikatesy Centrum w Hańsku – Mariusz Michałowicz, F. U. H Gregplan w Woli Uhruskiej – Grzegorz Kosiński, PUP Sp z o.o w Hańsku – Janusz Wilgocki, Huta Szkła Gospodarczego w Dubecznie – Janusz Zachariasz, Greinplast Plus we Włodawie – Andrzej Bilczuk. (-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here