Zima da pojeździć?

21 marca na ulice Lublina miały powrócić miejskie rowery, ale te plany mogą pokrzyżować ostatnie opady śniegu.

– Ten rok będzie takim małym jubileuszem Lubelskiego Roweru Miejskiego. To już przecież piąty sezon, w którym jesteśmy w Lublinie – podkreśla Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, firmy, która jest operatorem LRM.
W ubiegłym roku w systemie zarejestrowało się 12 tysięcy nowych użytkowników. Łącznie jest ich już 76 tys., a więc średnio co piąty mieszkaniec Lublina i Świdnika posiada konto w LRM.
Operator coraz częściej stawia na komercyjną współpracę. We współpracy z galeriami uruchomił trzy stacje: przy Tarasach Zamkowych, Felicity i Plazie, a przed rokiem kolejną – przy kompleksie Ikea. – Na tej formie współpracy zyskują wszyscy użytkownicy Lubelskiego Roweru Miejskiego. Rowerów jest dzięki temu więcej i są bardziej dostępne. Ważne są również korzyści dla naszego partnera, który zyskuje nową platformę komunikacji z obecnymi i potencjalnymi klientami – tłumaczy Wojtkiewicz.
W tym roku system wzbogaci się o pięć stacji, które powstaną przy stacjach Orlen (al. Kraśnicka 116A, Głęboka 32, Męczenników Majdanka 74, Mełgiewska 2E, Spółdzielczości Pracy 30.
Powrócą też trzy stacje – przy szkole na Wojciechowskiej, przy Lidlu na ul. Berbeckiego i przy pedecie na Krakowskim Przedmieściu. Zasady korzystania z rowerów pozostają bez zmian. Bezpłatne jest wypożyczenie do 20 minut. Minimum do rejestracji wynosi 10 złotych. Z konta LRM można skorzystać w innych miastach, gdzie Nextbike posiada swoje rowery: Warszawie, Białymstoku, Stalowej Woli, nawet Londynie.
Trzeba jednak dodać, że zainteresowanie rowerami miejskimi w ostatnim roku spadło. Wypożyczaliśmy je 562 tysiące razy, podczas gdy w 2016, rekordowym sezonie, ponad 828 tys. zł. Operator tłumaczył ten stan rzeczy gorszą pogodą i krótszym sezonem: nieda się ukryć, że przyczyniły się do tego przede wszystkim usterki samych rowerów: niedziałające przerzutki, siodełka bez regulacji, zawodne panele do wypożyczeń bywały szczególnie kłopotliwe dla użytkowników LRM.
Czy firma wyciągnie z tego wnioski, przekonamy się w trakcie sezonu. Do dyspozycji będzie ponad 950 rowerów, w tym 20 dziecięcych i 5 tandemów. BCH

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here