Zima zaskoczyła… kierowców

Synoptycy ostrzegali i mieli rację. Trudne warunki na drogach zapanowały od środy, 13 stycznia. Dla wielu kierowców ten dzień okazał się wyjątkowo pechowy. W ciągu zaledwie kilku godzin doszło do kilkunastu groźnie wyglądających kolizji na śliskiej nawierzchni.

– Poranna aura nie sprzyjała bezpieczeństwu na drogach powiatu chełmskiego – przyznaje kom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

13 stycznia, od godziny 6:07 do 15:07, dyżurny chełmskiej komendy odebrał 13 zgłoszeń do kolizji. – Z samego rana w Rejowcu Fabrycznym kierujący passatem – chcąc uniknąć zderzenia z samochodem, który nie udzielił mu pierwszeństwa przejazdu – zaczął gwałtownie hamować, wpadł w poślizg i uderzył w znak drogowy. Później, w Depułtyczach Królewskich, kierujący fordem nie dostosował prędkości do warunków drogowych i uderzył w ogrodzenie posesji i maszt przy przejściu dla pieszych.

Z kolei przy ulicy Chemicznej w Chełmie kierujący samochodem marki Volvo stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w jadące z naprzeciwka audi. Podobna sytuacja miała miejsce przy ulicy Wygon, gdzie kierujący mazdą stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowanego mercedesa – wylicza komisarz.

Wyjątkowo groźnie sytuacja wyglądała w Partyzanckiej Kolonii w gminie Wojsławice. Kierująca audi (19 lat), w trakcie powrotu na swój pas przy wyprzedzaniu ciężarówki, wpadła w poślizg i straciła panowanie nad pojazdem. Samochód zjechał na pobocze i uderzył w skarpę.

Na szczęście dziewczyna nie odniosła poważniejszych obrażeń. – Aktualne warunki pogodowe wpływają na to, że nawierzchnia staje się śliska. Dlatego też bezwzględnie należy dostosować prędkość jazdy do panujących warunków atmosferycznych – podkreśla rzecznik chełmskiej komendy i apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here