Złodzieje utknęli w błocie

Do nieprawdopodobnej sytuacji doszło w gminie Kraśniczyn. Złodzieje, którzy chcieli okraść samotnie mieszkającą staruszkę, wpadli podczas próby ucieczki. Powód? Ich auto utknęło w błocie.

W piątek do samotnie mieszkającej 87-letniej mieszkanki gminy Kraśniczyn przyszły dwie nieznane jej kobiety. Początkowo pytały czy nie ma ona do oddania starych ubrań, a następnie zaczęły przekrzykiwać zdezorientowaną staruszkę. Prosiły na zmianę, to o cukier, to o wodę. – Kocem zasłoniły wyjście z kuchni, w której rozmawiały. W pewnym momencie 87-latka zorientowała się, że kobiety chcą ją okraść, już wcześniej została bowiem w podobny sposób oszukana. Zaczęła krzyczeć i wzywać pomocy – opowiada Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji. Zaskoczone takim obrotem sprawy nieznajome wybiegły z mieszkania, a po chwili za nimi z pokoju obok wyskoczył jeszcze jakiś mężczyzna i kolejna kobieta, których gospodyni wcześniej nie zauważyła. Cała czwórka wsiadła do auta pozostawionego na dworze i próbowała odjechać. Plany oszustów pokrzyżowała aura, samochód utknął po prostu w głębokim błocie! Po chwili na miejscu była już krasnostawska policja. Zatrzymanymi oszustami okazali się mieszkańcy Kalisza i okolic. – Usłyszeli już zarzuty usiłowania kradzieży. Grozi im do 5 lat więzienia. Sprawdzamy, czy nie dopuścili się oni podobnych przestępstw – podsumowuje Wasilewski.
Ci sami złodzieje w połowie stycznia usiłowali okraść mieszkankę gminy Ruda-Huta. Byli od tego czasu poszukiwani przez chełmską policję. Świadkowie zapamiętali wówczas, że przyjechali vectrą „na niemieckich blachach”. (kg)