Złodziejka w białym fartuchu

Kryminalni zatrzymali pracownicę jednego z lubelskich szpitali, która okradła obłożnie chorą pacjentkę. 51-letnia podejrzana, mieszkanka powiatu świdnickiego, zabrała z portfela chorej kobiety 1000 zł i karty bankomatowe, dokonała nimi 24 płatności zbliżeniowe, czyszcząc konto bankowe poszkodowanej.


– Do zdarzenia doszło, kiedy 53-letnia mieszkanka powiatu lubartowskiego w związku z problemami zdrowotnymi trafiła do jednego z lubelskich szpitali. Po wyjściu z placówki zorientowała się, że nie posiada tysiąca złotych, które miała ze sobą w szpitalu, a także dwóch kart bankomatowych. Ponadto zauważyła, że podczas pobytu w szpitalu z jej konta bankowego zniknęły pieniądze, w transakcjach wykonywanych za pomocą kart – mówi starszy sierżant Jagoda Stanicka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie.

Sprawą ustalenia sprawcy kradzieży zajęli się lubartowscy kryminalni. Mundurowi ustalili placówki handlowe, w których sprawczyni wykonywała płatności zbliżeniowe kradzionymi kartami. Zabezpieczony został także monitoring. Dzięki temu namierzono 51-letnią pracownicę szpitala. W ubiegły poniedziałek została zatrzymana. Grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności. Niewykluczone, że kobieta może mieć na koncie jeszcze inne przestępstwa.(l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here