Złodziejskie trio grabiło emerytów bez litości

Te złodziejki nie mają żadnego sumienia. Bez litości okradają starszych ludzi. Ich ofiarą padła nawet 99-letnia niewidoma emerytka z Lublina, która straciła wszystkie oszczędności życia.


Na trop oszustek wpadli policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej w Lublinie. Ich śledztwo przyniosło efekt i w ręce mundurowych wpadły trzy podejrzane kobiety w wieku 33, 38 i 59 lat. Wszystkie są mieszkankami Warszawy. Aby okraść swoje ofiary wykorzystywały przeróżne sztuczki – podając się np. podając się za wysłanników jakiś instytucji albo za członków rodziny.

Tak było w przypadku niewidomej 99-latki. Starsza pani wpuściła złodziejki do domu, które przedstawiły się, że są jej krewnymi. Zagadując rozmową, splądrowały wszystkie pomieszczenia. W jednej z szafek znalazły oszczędności życia właścicielki. Łupem złodziejskiego tria padło 18 tys. złotych.

– Mieszkanki Warszawy usłyszały już zarzuty. Policjanci na poczet przyszłej kary zabezpieczyli 10 tys. złotych. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – informuje kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy lubelskiej policji. LL