Złota Blacha dla cyber-śledczych

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie ze „Złotą Blachą” od Koalicji Antypirackiej

Wydział do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie otrzymał „Złotą Blachę”, prestiżowe wyróżnienie, przyznawane od 20 lat przez Koalicję Antypiracką.

– Lubelskich śledczych nagrodzono za udaremnienie przestępczego procederu dwóm dawcom tzw. sharingu z Lublina i zablokowanie odbiór nielegalnego sygnału telewizyjnego dla około 2 000 biorców. Ten rodzaj przestępczości jest jednym z najtrudniejszych. Jesteśmy tym skuteczniejsi im lepiej współpracujemy z innymi podmiotami, służbami, organizacjami – powiedział, zwracając się do zebranych, nadinsp. Paweł Dobrodziej, zastępca komendanta głównego policji. – Dziękuję za wiele lat współpracy z Koalicją Antypiracką, za wspomaganie przy realizacjach spraw, ale także za szkolenia, dzięki którym policjanci łatwiej i swobodniej poruszają się w tym obszarze i w swoich działaniach są pewniejsi i skuteczniejsi – dodał.

Wielokrotnie pisaliśmy o sukcesach lubelskiego „cyberpatrolu”, nasi śledczy są uznawani za jednych z najlepszych w kraju. Otrzymane wyróżnienie potwierdza tę opinię. Złote Blachy – to honorowe nagrody Koalicji Antypirackiej, przyznawane od 1998 roku jednostkom Policji w uznaniu ich zasług w zwalczaniu kradzieży dóbr własności intelektualnej i ochronie praw autorskich. Są bardzo cenione przez policjantów. Koalicję Antypiracką tworzą trzy organizacje: Związek Producentów Audio Video (ZPAV), Stowarzyszenie Sygnał i BSA / The Software Alliance.

Koalicja Antypiracka powstała w październiku 1998 roku. Jej powołanie było odpowiedzią na panującą w drugiej połowie lat 90. bezkarność piratów własności intelektualnej w Polsce. Celem Koalicji jest promowanie poszanowania praw autorskich i własności intelektualnej. Aktualnie w skład Koalicji wchodzą: Związek Producentów Audio Video (ZPAV) – reprezentujący producentów fonograficznych, Stowarzyszenie Sygnał – zajmujące się ochroną praw nadawców telewizyjnych oraz BSA / The Software Alliance – organizacja zrzeszająca producentów oprogramowania komputerowego. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here