Złote Gody w Wojsławicach

Trzynaście par z gminy Wojsławice obchodziło jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Uroczystości odbyły się w sobotę 7 grudnia br., w sali konferencyjnej ratusza.

W obchodach, obok Jubilatów, udział wzięli m.in. ks. kan. Zbigniew Kasprzyk – proboszcz miejscowej parafii, kierownik Urzędu Stany Cywilnego w Wojsławicach – Jarosław Osuchowski, wójt gminy Wojsławice – Henryk Gołębiowski, przewodnicząca rady gminy Wojsławice – Joanna Jabłońska.

Uroczystość miała miejsce w sali konferencyjnej ratusza. Złote gody obchodziły następujące pary: Witalis i Alfreda Chawrajowie, Wiesław i Marianna Anna Gadziccy, Stanisław i Romana Królowie, Michał i Teresa Popkowie, Zygmunt i Maria Ścibakowie, Janusz Lech i Krystyna Janina Tokarzowie, Kazimierz Roman i Maria Gadziccy, Bogusław i Helena Krutowie, Zenon i Zofia Marianna Lipscy, Stefan i Halina Łuczkiewiczowie, Antoni i Alicja Wapniewscy, Stefan i Alina Wasylukowie, Henryk i Henryka Zdunkowie. Jubilaci odebrali okolicznościowe medale przyznane przez prezydenta RP, które wręczył wójt Gołębiowski. (s)