Złoty medal dla Ani Stąsik, srebrny dla Jakuba Hołuba!

Anna Stąsik na najwyższym stopniu podium w biegu na 200 m przez płotki. Lublinianka wygrała rywalizację z wynikiem 29.29, o 0,28 s lepszym od drugiej Weroniki Nagięć z Wieliczanki oraz 0,74 s od trzeciej Moniki Romaszko z Agrosu Zamość

Dwa medale zdobyli zawodnicy KU AZS UMCS Lublin w rozgrywanym w Białej Podlaskiej Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego, będącym zarazem PZLA Mistrzostwami Polski w kategorii młodzików (do lat 16). Złoto w biegu na 200 metrów przez płotki wywalczyła Anna Stąsik, a srebro w skoku wzwyż Jakub Hołub.

Strąsik wygrała rywalizację na 200 m przez płotki z rekordem życiowym – 29.29 s. Zawodniczce KU AZS UMCS niewiele także zabrakło, aby stanąć na podium na dystansie 100 metrów przez płotki. Do trzeciej na mecie Moniki Romaszko z Agrosu Zamość straciła zaledwie 0.08 s.
Jakub Hołub rywalizację w skoku wzwyż zakończył z wynikiem 189 cm. Lepszy o 4 cm był jedynie Bartosz Kowalski z LUKS Orkan Września.
W zawodach startowało jeszcze czworo reprezentantów KU AZS UMCS. Tomasz Klocek w biegu na 600 metrów poprawił swój rekord życiowy (1:31.38), podobnie jak na 1000 m Martyna Bugała (3:12.02). Oboje zajęli jednak odległe miejsca – odpowiednio 28. i 29.
Weronika Taracha w biegu na 600 m z wynikiem 1:41.17 była szesnasta w gronie 30 startujących, a Kinga Sajna z skoku w dal z rezultatem 4.97 m zajęła dwunaste miejsce.
– Zawodnicy zaprezentowali się dobrze. Po pierwszym dniu rywalizacji mieliśmy na swoim koncie dwa medale i prowadziliśmy nawet w klasyfikacji medalowej. Po drugim jednak wypadliśmy już z pierwszej trójki tego zestawienia. Te zawody odbywają się co roku i jeśli zdobywamy 2-3 medale, to jest już dobry wynik. Mamy perspektywiczną młodzież – mówi Piotr Kitliński, trener młodych lekkoatletów AZS UMCS Lublin. BAS