Zmarł Jerzy Dobrowolski

Smutna wiadomość nadeszła do chełmskiego magistratu w środowe przedpołudnie. Po ciężkiej chorobie zmarł Jerzy Dobrowolski, od trzech lat pełniący obowiązki dyrektora Wydziału Gospodarki Przestrzennej, Architektury i Budownictwa.

Jerzy Dobrowolski z Urzędem Miasta Chełm był związany od ponad 20 lat. Pracę rozpoczął w 1997 roku w ówczesnym Wydziale Gospodarki Lokalowej. W 2003 r. po zmianach organizacyjnych został inspektorem w Wydziale Gospodarki Przestrzennej, Architektury i Budownictwa. W 2015 roku prezydent Agata Fisz powołała go na pełniącego obowiązki tegoż Wydziału.
– Jerzy Dobrowolski był osobą bardzo zaangażowaną w sprawy miasta. Zawsze mogliśmy liczyć na merytoryczną rozmowę, na szukanie przez dyrektora najlepszych rozwiązań sytuacji problemowych, które są codziennością w sprawach dotyczących budownictwa i zawiłością związanych z tym przepisów – mówi Agata Fisz, prezydent Chełma. – Jeszcze niedawno omawialiśmy szereg kwestii związanych z nowymi inwestycjami. Nikt nie spodziewał się, że tak szybko i nagle nas opuści. Wszyscy czujemy ogromny żal.
Jerzy Dobrowolski miał 64 lata. Zmarł w środę rano, 21 marca po krótkiej, ale ciężkiej chorobie. Tego dnia zanim rozpoczęła się sesja rady miasta, obecni na niej radni, urzędnicy i goście zaproszeni chwilą ciszy uczcili jego pamięć. Jerzy Dobrowolski został pochowany na cmentarzu komunalnym w Chełmie. Pogrzeb odbył się w minioną sobotę. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here