Zmiany kadrowe w chełmskiej komendzie

W szeregach chełmskiej policji zmiany kadrowe. Komisarz Jasina oficjalnie został zastępcą komendanta miejskiego, obsadzone też zostało w końcu stanowisko naczelnika drogówki. Roszady nastąpiły również na szczeblu podrzędnych jednostek.

Wiosną br. kom. Jarosław Jasina, który pełni służbę w chełmskiej komendzie od 2017 roku, został pełniącym obowiązki zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Chełmie po tym, jak jego poprzednik, mł. insp. Paweł Łuka, odszedł na emeryturę po 28 latach służby. Awansując, Jasina zwolnił fotel naczelnika wydziału ruchu drogowego KMP. Przez kilka kolejnych miesięcy stanowisko szefa chełmskiej „drogówki” było nieobsadzone.

Dopiero niedawno p.o. naczelnika została komisarz Halina Czuluk – wcześniej komendant komisariatu w Żmudzi. Z kolei jej obowiązki komendanta KP Żmudź przejął aspirant sztabowy Jarosław Stopa, dotychczasowy szef komisariatu w Dorohusku. Natomiast nowym p.o. komendanta KP w Dorohusku został podinspektor Michał Moryl, pełniący wcześniej służbę w wydziale kryminalnym KMP. Za to komisarz Jasina jest już oficjalnie, na stałe, zastępcą komendanta miejskiego policji. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here