Zmiany na Poczcie

Wieloletnia naczelnik włodawskiej Poczty, Łucja Pamulska, odchodzi na emeryturę. Decyzji o tym, kto zajmie jej stanowisko, do momentu zamknięcia gazety jeszcze nie było.

Z początkiem września odchodzi na emeryturę Łucja Pamulska – naczelnik włodawskiego urzędu pocztowego. Od początku sierpnia wykorzystuje urlop. W erze upolitycznienia stanowisk, aż dziwne się wydaje, że należąca do SLD naczelnik utrzymała funkcję przez kilkanaście lat, mimo że lewica nie rządzi w kraju od 2005 r.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, przedstawiciele regionalnej dyrekcji Poczty Polskej w Lublinie przyjechali do Włodawy w piątek, 20 lipca i „poprosili” Ł. Pamulską do zejścia ze sceny. Podobno nie obyło się bez negocjacji i naczelnik wywalczyła odroczenie o ponad miesiąc terminu przejścia na emeryturę. Ponadto uzgodniła, że do końca roku pozostanie w pracy na poczcie na pół etatu. Ma przez ten czas pomagać nowo przyjętemu naczelnikowi wdrażać się w specyfikę zawodu pocztowca.

Kto jest szykowany na fotel naczelnika? Mówi się o Katarzynie Wojtal (PiS) – pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy we Włodawie. (gd)