Zmiany we władzach Protektora

Tomasz Malicki od 1 sierpnia będzie prezesem zarządu Protektora S.A., jednego z największych producentów obuwia specjalistycznego i bezpiecznego. Dotychczas w lubelskiej firmie, która posiada trzy zakłady produkcyjne oraz centra rozwojowe w Niemczech oraz Polsce, a jej produkty docierają do ponad 3000 klientów w 34 krajach, był przewodniczącym rady nadzorczej.


Malicki w swojej karierze zawodowej związany był zarówno z międzynarodowymi, jak i z polskimi firmami. Współpracował z firmą Adidas, Ecco, Gino Rossi oraz Geox. Realizowane projekty dotyczyły EMEA. Jako ekspert wiodący oceniał również wnioski o dofinansowanie w projektach unijnych dla Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Prowadzi także gościnne wykłady na uczelniach wyższych, w tym dla SWPS.

Nowy prezes Protektora ukończył Politechnikę Gdańską, Wydział Zarządzania i Ekonomii otrzymując Złotą Odznakę Politechniki Gdańskiej oraz studia MBA organizowane przez Gdańską Fundację Kształcenia Menedżerów i Uniwersytet Gdański przy współpracy z BCC w Warszawie. Posiada również uprawnienia Coacha.

Z kolei nowym Przewodniczącym Rady Nadzorczej został dotychczasowy członek rady Wojciech Sobczak. Od 2010 do 2017 r. doradzał Grupie Wentworth w zakresie restrukturyzacji finansowania, restrukturyzacji kapitałowej oraz przy transakcjach M&A oraz SPO. Od 2017 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu Netwise S.A.

Sobczak posiada również bogate doświadczenie w zakresie nadzoru korporacyjnego – jest członkiem Rady Nadzorczej Dekpol S.A., EC Będzin S.A. oraz od 2017 r. Rady Nadzorczej Protektor S.A. KB