Żmijan szefem lubelskiej Platformy

Stanisław Żmijan wraca do gry

Stanisław Żmijan, po ośmiu latach, wraca na stanowisko przewodniczącego Regionu Lubelskiego Platformy Obywatelskiej. W sobotnich wyborach (23 października) zdecydowanie pokonał kontrkandydatów: Grzegorza Nowakowskiego i Piotra Górskiego.

Po tym jak z ubiegania się o reelekcję zrezygnowali dotychczasowy przewodniczący lubelskiej PO, prezydent Lublina Krzysztof Żuk i wiceprzewodniczący, poseł Krzysztof Grabczuk, udzielając poparcia Stanisławowi Żmijanowi, jego wybór na nowego szefa wojewódzkich struktur PO, był praktycznie przesądzony.

W sobotnich wyborach nie było niespodzianki. Stanisław Żmijan otrzymał 342 głosy, a konkurujący z nim Piotr Górski i Grzegorz Nowakowski, odpowiednio 81 i 58.

Żmijan, od ostatnich wyborów parlamentarnych, w których przegrał poselski mandat z Krzysztofem Grabczukiem, był nieco w cieniu, ale wcześniej to on przez wiele lat nadawał ton lubelskiej PO. Przez pięć kadencji był posłem, dwukrotnie był p.o. przewodniczącego lubelskiej PO, a od 2011 do 2013 roku jej przewodniczącym.

W wyborach na szefa miejskich struktur PO w Lublinie zwyciężyła posłanka i była miejska radna Marta Wcisło, popierana przez Krzysztofa Żuka. Zdobyła 82 głosy, a jej kontrkandydatka Bożena Lisowska, radna sejmiku wojewódzkiego, 58. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here