Znamy trasę Mistrzostw Polski MTB w sprintach XCE

Za niespełna miesiąc Rynek i okoliczne uliczki w Lublinie zamienią się w trasę wyścigu kolarskiego. Odbędzie się to za sprawą Mistrzostw Polski XCE, które rozegrane zostaną w niedzielę 7 sierpnia 2016.
Od kilku lat na Starym Mieście w Lublinie organizowane są miejskie sprinty rowerowe „Lublin City Race”, zaliczane do ogólnopolskiego cyklu „Eliminator MTB”. Ciekawa trasa, dobra organizacja imprezy i wielu kibiców sprawiły, że w tym roku impreza zyskała rangę Mistrzostw Polski XCE.
Trasa będzie miała bardzo zbliżony przebieg do wyścigów rozgrywanych w latach poprzednich. Start i meta tradycyjnie będą usytuowane na Rynku. Kolarze pojadą ulicą Złotą, na której będą mieli pierwszą przeszkodę (box). Następnie skręcą w lewo w Archidiakońską, okrążą ruiny na Placu po Farze i wjadą w wąski przesmyk i ulicę Ku Farze. Następnie skręcą w lewo w ul. Rybną i wjadą na chwilę na Rynek, gdzie będzie ustawiona sekcja przeszkód. Potem ul. Bramową dojadą do Jezuickiej by skręcić w lewo, w Gruella i finiszować na Rynku.

Nawierzchnię na prawie całej trasie stanowi kostka brukowa, jedynie na Placu po Farze zawodnicy zmierzą się ze schodami oraz luźnym grysem. Rywalizacja na tej trasie będzie z pewnością bardzo widowiskowa.
Na stronie www.Eliminator-MTB.com można dokonać rejestracji i zapoznać się z regulaminem.