Wstępne wyniki niedzielnych wyborów samorządowych w powiecie włodawskim

Wielki sukces w mieście odniósł dotychczasowy burmistrz Wiesław Muszyński, który z miażdżącą wręcz przewagą wygrał w pierwszej turze z Andrzejem Odyńcem i Jerzym Wrześniem. Mało tego, Muszyński będzie rządził niepodzielnie, bo ma zdecydowaną większość w radzie miejskiej.

Wielkich zmian nie będzie też w powiecie, gdzie najprawdopodobniej utrzyma się dotychczasowy rozkład sił. Rządzić będzie zapewne koalicja PSL z Łączy Nas Samorząd. PiS pozostanie w opozycji. Ciekawostką jest niewiarygodny wręcz wynik, który osiągnął Adam Panasiuk (PSL), zdobywając ok. 1 tys. głosów w sowim okręgu.

Dogrywka będzie konieczna w dwóch gminach. We Włodawie w drugiej turze zmierzą się Andrzej Rusiński i Dariusz Semeniuk, zaś w Starym Brusie Paweł Kołtun i Anna Fox-Hulme.

Wielki sukces Grażyny Kowalik w Hannie, która nie tylko zdecydowanie wygrała fotel wójta, ale i teraz będzie jej o wiele łatwiej władać gminą, bo w radzie będzie miała zdecydowaną większość.

Andrzej Ćwirta jest bez wątpienia największym przegranym tych wyborów. Pokonał go wspierany przez PiS Mirosław Torbicz i to on przez najbliższe pięć lat będzie kierował gminą Wyryki.

W pozostałych gminach powiatu dotychczasowi wójtowie obronili stanowiska. W Urszulinie zdecydowanie wygrał Tomasz Antoniuk, w Hańsku Marek Kopieniak, a w Woli Uhruskiej Jan Łukasik.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here