Znani muzycy z wizytą w Chełmie

Dzięki ministerialnej dotacji Chełmska Biblioteka Publiczna przystępuje do realizacji projektu pt. „Książka i Muzyka”. Przewiduje on cykl spotkań z muzykami i autorami książek o muzyce.

Projekt realizowany jest w ramach programu „Partnerstwo dla książki” i jest kolejnym, na który Chełmska Biblioteka Publiczna dostała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ubiegłym tygodniu Robert Chełmicki, dyrektor Chełmskiej Biblioteki Publicznej, podpisał umowę na realizację tego przedsięwzięcia. Wartość projektu „Książka i Muzyka” to ponad 40 tys. zł.

Dzięki pozyskanej dotacji od września do grudnia br. w sali widowiskowej ChBP planowany jest cykl spotkań z autorami książek dotyczących muzyki oraz muzykami związanymi z literaturą, m.in. z Markiem Dyjakiem, Kazikiem Staszewskim, Tomaszem Organkiem, Markiem Niedźwiedzkim, Katarzyną Nosowską, Danielem Wyszogrodzkim czy Muńkiem Staszczykiem. Projekt, opracowany przez zespół Działu Rozwoju i Promocji ChBP, zakłada także organizację koncertów tematycznych.

W planach biblioteki są m.in. występy Warszawskiego Combo Tanecznego Jana Młynarskiego (piosenki i twórczość literacka Stanisława Stasiuka) oraz Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej, która czerpie z dorobku literackiego twórców Dwudziestolecia Międzywojennego. Koordynatorem projektu jest Tomasz Moskal z działu Rozwoju i Promocji ChBP. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here