Znicze na policyjnych grobach

Policjanci oddali hołd zmarłym stróżom prawa.

W miniony czwartek, z okazji z uroczystości Wszystkich Świętych, policyjna delegacja z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zapaliła znicze i położyła wieńce na grobach poległych i zmarłych funkcjonariuszy.

– Okres Wszystkich Świętych to szczególny czas dla wszystkich. W te dni wspominamy naszych bliskich i znajomych, którzy odeszli na wieczny odpoczynek. Co roku policjanci z lubelskiego garnizonu pamiętają również o zmarłych i poległych funkcjonariuszach – mówi młodszy aspirant Kamil Karbowniczek z KWP Lublin.

W miniony czwartek policyjna delegacja z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie: naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej podinspektor Renata Laszczka-Rusek oraz kapelan Lubelskiej Policji ksiądz Bogdan Zagórski, odwiedziła lubelskie nekropolie, gdzie znajdują się groby funkcjonariuszy. Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie oddano hołd poległym podczas wojny policjantom, spoczywającym w zbiorowych mogiłach. Zapalono także znicze na grobach byłych Komendantów Wojewódzkich Policji w Lublinie inspektora Andrzeja Koczwarskiego i inspektora Arnolda Superczyńskiego.

Wspólnie z Komendantem Miejskim Policji w Lublinie podinspektorem Tomaszem Gilem odwiedzono także grób zmarłego osiem lat temu funkcjonariusza lubelskiej drogówki aspiranta Tomasza Skowronka, który zginął tragicznie podczas pełnionej służby. (j)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here