Znów czołówka na dwunastce

Wyprzedzał ciężarówkę i nie zdążył wrócić na swój pas. Doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka peugeotem. Karetki zabrały rannych do szpitala.

Zgłoszenie do wypadku na drodze krajowej nr 12 dyżurny chełmskiej komendy odebrał w piątek, 6 marca, około godz. 8:30. Wysłani na miejsce policjanci ustalili wstępnie, że powodem czołówki dwóch osobówek w Bezku Dębińskim pod Siedliszczem było, jak to często bywa, niezachowanie ostrożności przy wyprzedzaniu tira.

Kierujący audi 21-letni mieszkaniec Siedlec przeliczył się, nie zdążył wrócić na pas i uderzył w jadącego z naprzeciwka peugeota, którym kierował 32-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego.

– W wyniku tego zdarzenia obaj kierujący zostali przewiezieni do szpitala, gdzie nadal pozostają. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że byli trzeźwi – informuje podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

21-latek doznał licznych złamań i urazów, m.in. kręgosłupa. Na dodatek w wyniku rozrzucenia odłamków rozbitych samochodów uszkodzeniu uległa też szyba czołowa wyprzedzanej ciężarówki Scania. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here