Znowu chcą zwyciężyć

„Dobry czas dla Polski” – to hasło na billboardzie wyborczym Prawa i Sprawiedliwości. Kampania przed październikowymi wyborami do parlamentu ruszyła pełną parą. W ubiegłym tygodniu w Lublinie gościł wicepremier Jacek Sasin, który otwiera listy PiS w okręgu numer 7, obejmującym m.in. Chełm, Zamość i Białą Podlaską.


– Idziemy po zwycięstwo zarówno, jeśli chodzi o liczbę mandatów do Sejmu, liczymy też na zwycięstwo naszych senatorów – powiedziała Beata Mazurek, była wicemarszałek Sejmu, która akurat nie wystartuje w jesiennych wyborach, gdyż niedawno objęła mandat europosła. W ubiegłym tygodniu przyjechała jednak do Lublina, aby wspierać swoich partyjnych kolegów. B. Mazurek oceniła, że „lubelska drużyna PiS to drużyna silna”. – To nie tylko obecni parlamentarzyści czy radni sejmikowi, ale też osoby znane i szanowane w swoich lokalnych społecznościach. Zrobimy dobrą kampanię – stwierdziła.

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało swój billboard wyborczy, na którym wypisane zostało hasło „Dobry czas dla Polski”. – Ten dobry czas to dobry czas, który za nami – te cztery lata, w których zrealizowaliśmy wiele oczekiwanych przez Polaków obietnic, zapowiedzi wyborczych. To również wezwanie do tego, aby ten dobry czas dla Polski trwał dalej, abyśmy przez kolejne cztery lata mogli dobrze, korzyścią dla wszystkich obywateli naszego kraju sprawować władzę – wyjaśnił wicepremier Jacek Sasin, który otwiera listę PiS-u w okręgu numer 7, obejmującym m.in. Chełm, Zamość i Białą Podlaską. J. Sasin, podobnie, jak B. Mazurek ocenił, że listy partii na Lubelszczyźnie są bardzo mocne. – Pokazują, że chcemy w tych wyborach bardzo poważnie powalczyć o zwycięstwo – stwierdził.

Poseł Sylwester Tułajew, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji ocenił, że „Prawo i Sprawiedliwość wyróżnia wiarygodność i fakt, że jest blisko obywateli”. Tułajew otwiera listę w okręgu numer 6, obejmującym m.in. miasto Lublin, powiaty lubelski czy świdnicki.

– W 2015 roku zwyciężyliśmy, bo byliśmy zjednoczeni, bo mieliśmy program, bo byliśmy zdeterminowani do tego, aby naprawiać Polskę. Dzisiaj również stanowimy piękną biało-czerwoną drużynę, mamy program, jesteśmy zdeterminowani, aby dalej dbać o sprawy Polek i Polaków. Jesteśmy wiarygodni – to, co obiecujemy, to robimy – ocenił. Tułajew przypomniał m.in. wdrożony przez PiS program bezpłatnych leków dla seniorów czy wypłatę 13-tej emerytury.

Prawo i Sprawiedliwość zaczęło również zbierać podpisy, niezbędne do wystartowania w wyborach. – Podpisy są zbierane we wszystkich powiatach. W całym województwie są zaangażowane nasze struktury, które mamy we wszystkich powiatach i w większości gmin. Te struktury korzystają z pomocy wielu wolontariuszy – wyjaśnia Krzysztof Michałkiewicz, szef wojewódzkich struktur PiS, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, który w nadchodzących wyborach będzie kandydował do Senatu.

Wybory parlamentarne odbędą się w niedzielę, 13 października.

Grzegorz Rekiel