Znowu nie zdążyli

Kolejny poślizg przy urządzaniu parku przy ul. Zawilcowej – prace miały się zakończyć w połowie sierpnia, ale tak się nie stało.


Na terenie dawnego wysypiska śmieci firma Budimex buduje największy park w mieście. Jego łączna powierzchnia wyniesie prawie 16 hektarów. W nowym parku zasadzonych zostanie w sumie 2,5 tysiąca drzew. Znajdą się też ławki, kosze na śmieci, a także alejki dla pieszych i rowerzystów.

Pierwotnie prace miały się zakończyć 30 czerwca, ale się opóźniły. Planowana lokalizacja schodów musiała zostać zmieniona ze względu na „nienośność gruntów”. Kolejny termin wyznaczono na połowę sierpnia, ale także i tym razem nie udało się zakończyć robót. Przede wszystkim przez niekorzystną aurę. – Jeśli pogoda pozwoli, to nasadzenia będą wykonywane pod koniec sierpnia. Do tego czasu powstaną też odwodnienia na wzmocnionej wcześniej skarpie, która podczas ulewy osuwała się na pobliskie ogródki działkowe – tłumaczy Beata Krzyżanowska, rzecznik prasowy prezydenta Lublina.

Kolejny przewidywany termin zakończenia wszystkich prac to właśnie koniec sierpnia. Szacuje się, że koszt inwestycji wyniesie ponad 7 milionów złotych. GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here