Znowu roszady u marszałka

Iwona Nakielska nie jest już dyrektorem Departamentu Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym w Urzędzie Marszałkowskim. Jej obowiązki pełni teraz Magdalena Filipek-Sobczak, która od lutego kierowała Lubelską Agencją Wspierania Przedsiębiorczości. Obowiązki dyrektora tej ostatniej placówki pełni teraz Urszula Bodak.


– Pani Iwona Nakielska po dwunastu latach odchodzi z Urzędu Marszałkowskiego za porozumieniem stron. Była to jej osobista decyzja, którą szanuję. Dziękuję jej za efektywną pracę uwieńczoną licznymi sukcesami i życzę powodzenia w dalszej drodze zawodowej – powiedział Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego. Stawiarski ciepło wypowiada się też o M. Filipek-Sobczak. – Z racji swojego doświadczenia i znajomości specyfiki funduszy unijnych daje pewność, że prace w departamencie będą szły zgodnie z planem – dodaje marszałek.

Magdalena Filipek-Sobczak jest absolwentką Wydziału Humanistycznego, a także Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej. Ukończyła też studia podyplomowe. Od 2008 roku przez 6 lat pracowała w Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie (instytucja podległa marszałkowi).

Od grudnia 2014 roku do listopada 2016 roku związana z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego, gdzie pracowała m.in. w Departamencie Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Przez kolejne dwa lata pracowała w Lubelskiej Wojewódzkiej Komendzie Ochotniczych Hufców Pracy, gdzie była kierownikiem zespołu ds. planowania, statystyki i organizacji. Od listopada 2018 roku do lutego 2019 roku była członkiem zarządu powiatu lubelskiego. W lutym 2019 roku wygrała konkurs na dyrektora Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości. GR