Znowu wentylacyjny pat

Pan Stanisław jest przekonany, że wentylacja w jego mieszkaniu nie działa poprawnie. Mówi, że ten problem ma od lat, a zgłaszanie tego w Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej nie przynosi oczekiwanych skutków. W ChSM zapewniają, że przewody wentylacyjne są drożne.

Przez lata naszą redakcję odwiedził już niejeden Czytelnik, mieszkający w blokach Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, zgłaszając różne problemy. Dotyczyły one także drożności kanałów wentylacyjnych. Zawsze w takich przypadkach argumentują, że obawiają się o zdrowie swoje i sąsiadów. Podobnie jest w przypadku pana Stanisława, który również poprosił o interwencję w sprawie wentylacji w swoim mieszkaniu przy Grota Roweckiego, która – jak mówi – nie działa.

Mężczyzna twierdzi, że boryka się z tym problemem od lat, ale ma już dość, bo jest schorowany i coraz bardziej brakuje mu sił. Pokazuje pisma, w których zwracał się do ChSM z prośbami o naprawę ciągów wentylacyjnych w jego mieszkaniu. Mówi, że nie przyniosło to efektów, a on sam w spółdzielni czy administracji czuje się już jak intruz.

– Po dwóch udarach jestem, a te wakacyjne upały mocno nadwątliły moje siły, bo trzydzieści stopni na zewnątrz, a w mieszkaniu wentylacja nie działa – mówi pan Stanisław. – Teraz jeszcze okna można otworzyć, ale co będzie zimą?

Maciej Cieślak, zastępca prezesa ChSM, informuje, że w mieszkaniu naszego Czytelnika – jak co roku – dokonywane były przeglądy przewodów kominowych przez specjalistyczną firmę na zlecenie ChSM.

– Każdy z tych przeglądów potwierdzał drożność przewodów wentylacyjnych – mówi wiceprezes Cieślak. – Dodatkowo dla zwiększenia ciągu kominowego zamontowane zostały tak zwane turbowenty na dachu. W ubiegłym tygodniu zleciliśmy przeprowadzenie dodatkowego sprawdzenia drożności przewodów wentylacyjnych. Przegląd potwierdził poprzednie wyniki, przewody są drożne. Zalecenia natomiast są takie, żeby otwierać okna lub zamontować nawiewnik okienny, ponieważ wentylacja grawitacyjna nie będzie działała prawidłowo, jeżeli nie będzie zapewnionego dopływu powietrza do mieszkania. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here