Żółtym chodnikiem wzdłuż Lubartowskiej

Lubelski Ratusz rozstrzygnął przetarg na ułożenie nowych chodników po obu stronach ulicy Lubartowskiej, na odcinku od ul. Bajkowskiego do al. Tysiąclecia. Prace potrwają do końca sierpnia i będą kosztować 661 tys. zł.


Tu gdzie są dziś stare, pozapadane i połamane kilkudziesięcioletnie płytki zostaną ułożone betonowe kostki o wymiarach 50 x 50 cm w kolorze żółtym. Tam, gdzie na chodniku są wyznaczone miejsca postojowe zostanie zaś ułożona betonowa kostka brukowa. Zlecenie obejmie również remont asfaltowej nawierzchni na wlotach bocznych ulic oraz odmalowanie znajdujących się wzdłuż jezdni słupków, barierek czy koszy na śmieci.

W ramach prac brukarze wyrównają również zatokę przystanku autobusowego znajdującego się w pobliżu ratusza. Po naprawie w dalszym ciągu zachowa ona jednak swoją charakterystyczną nawierzchnię z kostki bazaltowej.

Przetarg na wykonanie inwestycji wygrała firma Art-Bruk z Miłocina z ceną nieco ponad 661 tys. zł. Takie rozstrzygnięcie daje miastu pewne oszczędności, gdyż urzędnicy liczyli się z wydatkiem rzędu ok. 700 tys. zł.

Nowy chodnik ma być gotowy do końca sierpnia. Wykonawca będzie jednak musiał przerwać prowadzenie prac budowlanych na czas trwania Jarmarku Jagiellońskiego.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here