ZOO na Targach Lublin

W najbliższy weekend 10-11 marca Targi Lublin zapraszają wszystkich miłośników zwierząt na Lubelską Wystawę Zoologiczną Zoopark. Oprócz psów i kotów będzie można zobaczyć też m.in. alpaki, szczury, jeże, płazy, pająki, a nawet krokodyle.


W ramach wystawy będzie można poznać zwyczaje zwierząt, zarówno tych hodowanych w Polsce, jak i niespotykanych. Uczestnicy dowiedzą się, jak prawidłowo zadbać o wychowanie, pielęgnację i żywienie swoich pupili. Będzie to też okazja do zakupów. Na terenie targów będą stoiska, na których będzie można znaleźć m.in. smycze szelki, legowiska, obroże, zabawki, transportery i karmy. W ramach tego dwudniowego święta miłośników zwierząt odbędzie się również wystawa kotów rasowych, psów, pokazy gadów, płazów, pająków, fretek, szczurów i jeży pigmejskich.
Młodzi uczestnicy będą mogły spróbować swoich sił w konkursie plastycznym pt. „W wiejskiej zagrodzie”. Zadanie polega na narysowaniu, namalowaniu lub sfotografowaniu zwierząt gospodarskich. Jest to konkurs dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i średnich. Z kolei właściciele psów rasowych, ale też i kundelków, będą mogli zgłosić swoich pupili do konkursu, w którym będzie oceniane posłuszeństwo, umiejętność i wygląd czworonoga. Główną nagrodą jest roczny zapas karmy.
W sprzedaży internetowej bilet normalny kosztuje 14 zł, ulgowy: 8 zł, rodzinny: 32 zł. Ceny w kasach biletowych podczas wystawy wzrosną. Natomiast dzieci do lat 3 mają wstęp za darmo. Zeszłoroczna edycja wystawy cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Przez dwa dni Targi Lublin odwiedziło 26 767 osób.
Joanna Niećko