Zostań królem lub królową

W Lublinie realizowany jest projekt „Królowie Lubelscy”, do którego poszukiwane są osoby w wieku ponad 60 lat, otwarte i chętne do wzięcia udziału w charakteryzowanej sesji zdjęciowej.
Przedsięwzięcie ma na celu aktywizację grupy seniorów z Lublina oraz ukazanie na zdjęciach ich dystansu do życia i otwartości względem różnych form sztuki. Projekt realizowany będzie w postaci kostiumowych sesji zdjęciowych w interesujących, przyrodniczych lokalizacjach na terenach naszego miasta. Stroje i scenografie nawiązywać będą stylistyką do królewskich atrybutów w abstrakcyjnym ujęciu.

– Stroje i dekoracje wykonam z nietypowych materiałów roślinnych, dekoracyjnych i technicznych. Bohaterzy zostaną odpowiednio ucharakteryzowani i wpisani w otaczające je scenografie – opowiada Paweł Adamiec, pomysłodawca projektu. – Moim celem jest też próba zmiany stereotypowego myślenia o ludziach starszych i o starości.
Zainteresowane udziałem w przedsięwzięciu osoby proszone są o zgłaszanie się do pomysłodawcy na maila: adamiec.totoro@gmail.com.
W rezultacie powstanie cykl dokumentujący otwartość i dystans do życia seniorów. Odbędzie się też wystawa i wernisaż prac oraz spotkanie autorskie, prezentujące cykl fotografii i sylwetki samych bohaterów.MG