Zostań krwiodawcą

Od lat niosą pomoc oddając krew i do tego samego zachęcają innych. Mowa o członkach Klubu HDK PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki, który działa przy PZL-Świdnik. Bezcennego leku, jakim jest krew, nigdy nie jest za dużo, więc krwiodawcy apelują, by brać udział w organizowanych przez nich akcjach, a ci którzy chcą, mogą również stać się członkami klubu.


– Nasz klub liczy w tej chwili około 200 osób, ale zapraszamy w swoje szeregi nowych krwiodawców, którzy wyrażają chęć współpracy w zorganizowanej grupie na rzecz rozwoju honorowego krwiodawstwa. Pozwoli to nam tworzyć wspólne dzieło ratowania życia poprzez promowanie tej idei. Przynależność do klubu nie ponosi za sobą żadnych opłat; jest to forum konsultacyjne.

Jeśli jesteś chętny i otwarty na współpracę, skontaktuj się z nami. To zaproszenie nie jest skierowanie tylko do pracowników „PZL-Świdnik”. Chętnie przyjmiemy w nasze szeregi mieszkańców miasta, powiatu, województwa lubelskiego i innych – mówi Andrzej Słotwiński, prezes honorowy Klubu HDK PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy PZL-Świdnik.

Ci, którzy chcieliby stać się członkami klubu mogą kontaktować się z jego prezydium: Andrzej Słotwiński tel. 513 270 095 (andrzejslotwinski@o2.pl), Tomasz Patyra, prezes Klubu tel. 501 084 478 (tomaszek.patyra@gmail.com) i Eugeniusz Kurza, wiceprezes Klubu tel. 601 343 856 (eugeniusz.kurza@gmail.com).

Pomimo trwającej pandemii świdniccy krwiodawcy każdego miesiąca organizują swoje akcje. Najbliższa obędzie się w piątek, 2 kwietnia. Ambulans będzie oczekiwał przed wejściem do zakładu PZL-Świdnik (al. Lotników Polskich 1) od godz. 8 do 13.

Chętni powinni zabrać ze sobą dokument tożsamości (dowód osobisty lub prawo jazdy). Ważne jest również, by przyjść wypoczętym i po lekkostrawnym śniadaniu, a dzień wcześniej nie spożywać alkoholu. Podczas akcji będzie można również zapisać się do klubu (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here