Zrobią seniorom zakupy

Około stu seniorów z Chełma obejmie program rządowy „Wspieraj seniora 2020”. Pracownicy socjalni dostarczą im zakupy. Do programu przystąpiły też gminy powiatu chełmskiego.

„Wspieraj seniora 2020” to rządowy program, którego celem jest pomoc seniorom w wieku 70 lat i więcej, którzy podczas epidemii wolą dla własnego bezpieczeństwa zostać w domu. Pomoc ta będzie polegała głównie na dostarczeniu zakupów obejmujących artykuły spożywcze, środki higieny osobistej, leki (koszt zakupów pokrywa senior). Program realizuje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Chełmie. Chęć uczestnictwa w nim zgłaszają kolejni chełmscy seniorzy. W chełmskim MOPR szacują, że z programu skorzysta około stu seniorów. Zgłosili się też pierwsi wolontariusze gotowi robić seniorom zakupy, ale będą się tym zajmować głównie pracownicy MOPR.

Do rządowego programu dołączyły także gminy powiatu chełmskiego, m.in. Leśniowice, Kamień, Żmudź. Pracownicy gminnych ośrodków pomocy najpierw wyruszyli w teren, aby dotrzeć do seniorów i wypytać o ich potrzeby w czasie epidemii. Seniorom podano najważniejsze numery telefonów, pod którymi w razie konieczności, znajdą pomoc. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here