Źródło inspiracji i motywacji

24 i 25 września w Lublinie odbędzie się VII Kongres Inicjatyw Europy Wschodniej. Został już uruchomiony formularz rejestracyjny. Organizatorzy podali także wstępny program konferencji.


Dwudniowa konferencja odbywać się będzie na terenie Lubelskiego Centrum Konferencyjnego oraz Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Formularz rejestracyjny znajduje się na oficjalnej stronie konferencji https://kongres.lublin.eu/rejestracja i będzie aktywny do 14 września. Uczestnictwo w Kongresie jest bezpłatne.

Co znalazło się w programie? Organizatorzy przewidzieli aż siedem bloków tematycznych:

  • demokracja lokalna
  • regionalne partnerstwa
  • innowacje i biznes
  • mobilność
  • dziedzictwo i pojednanie
  • równość
  • kultura.

Wstępny program dostępny jest na oficjalnej stronie konferencji. KB

Marszałek województwa lubelskiego, Sławomir Sosnowski

Miło mi zaprosić Państwa do udziału w VII Kongresie Inicjatyw Europy Wschodniej.
Województwo Lubelskie i miasto Lublin to miejsca, które od stuleci znajdują się na styku kultur, tradycji oraz religii Europy Wschodniej i Zachodniej. Kongres Inicjatyw Europy Wschodniej nawiązuje do bogatego doświadczenia tej części Europy, zapewniając platformę dialogu na temat inicjatyw lokalnych oraz przedsięwzięć realizowanych we współpracy transgranicznej i międzyregionalnej.
Tegoroczny Kongres odbędzie się w szczególnym czasie – 100 lat temu Rzeczpospolita Polska odzyskała niepodległość. To wydarzenie do dziś stanowi źródło inspiracji i motywacji do dalszej pracy na rzecz rozwoju naszego kraju i jego wizerunku na arenie międzynarodowej. Jestem przekonany, że Kongres Inicjatyw Europy Wschodniej, dając szansę na zintensyfikowanie współpracy między Unią Europejską a państwami Europy Wschodniej, podkreśli ten wyjątkowy jubileusz. Zapraszając do udziału w VII edycji Kongresu, życzę Państwu wielu inspirujących spotkań i owocnych rozmów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here