Zwierzątka z odzysku według Daltona

Uroczyste podsumowanie konkursu

Przedszkole nr 54 w Lublinie już po raz drugi we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Dalton było organizatorem międzynarodowego konkursu dla przedszkolaków pt. „To co biega, skacze, lata… – wykonam zwierzątko z wybranego krańca świata”. Jego finał odbył się 15 marca w siedzibie placówki przy ulicy Lwowskiej.


W konkursie dzieci miały za zadanie samodzielnie wykonać pracę plastyczno-przestrzenną przedstawiającą zwierzę z wybranego krańca świata z wykorzystaniem surowców wtórnych, a następnie zrobić zdjęcie przygotowanej pracy i wysłać je na konkurs.
– Na konkurs nadesłano łącznie 30 prac, w tym z Holandii, z wielu miast i miasteczek Polski oraz naszego rodzinnego miasta. Został rozstrzygnięty w dwóch kategoriach: regionalnej i międzynarodowej – mówi Elżbieta Siebielec, dyrektor Przedszkola nr 54. – Liczyła się praca zgodnie z założeniami edukacji daltońskiej, czyli stawiająca na samodzielność, odpowiedzialność za zadanie i współpracę.
Placówka przy Lwowskiej posiada certyfikat „Przedszkola daltońskiego” oraz od listopada 2015 roku jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Dalton. – Dzieci samodzielnie rozwiązują problemy, same wykonują zadania i poszukują właściwych rozwiązań. Taka praca bardzo dobrze działa na ich motywację – mówi pani dyrektor. – W koncepcji planu daltońskiego nauczyciel nie jest liderem procesu, lecz osobą wspierającą i to nie tylko on bierze odpowiedzialność za proces uczenia, lecz jej część powierza przedszkolakom. Skutkuje to samodyscypliną i samokontrolą wywiązywania się z przydzielonych obowiązków.
Uroczystość rozstrzygnięcia konkursu uświetnił występ dzieci z Przedszkola nr 54, przygotowany przez panie: Jolantę Kamińską i Katarzynę Barszcz, noszący tytuł „Żyrafa, słoń, dzikie koty i ich wielkie psoty”
Z koncepcją edukacyjną Plan Daltoński, stworzoną przez Helen Pankhurst, zapoznać się będzie można już 21 marca (w środę) podczas Poranka Daltońskiego, zorganizowanego w Przedszkolach nr 14, 25, 43 i 54. Placówki zapraszają nauczycieli i zainteresowanych rodziców w godzinach 9.30-11.00. (EM.K.)

Wyniki konkursu:

I miejsce – Przedszkole nr 52 w Lublinie, opiekunka: pani Ewa Misztal. II miejsce Przedszkole Niepubliczne „SIGMA I PI” w Świdniku, opiekunka: pani Monika Meksuła. III miejsce – Przedszkole nr 85 w Lublinie, opiekunka: pani Urszula Krzyżanowska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here