Zwierzokracja się rozrasta

Ruszył drugi etap akcji bezpłatnej sterylizacji zwierząt żyjących na terenie Lublina. Właściciele psów i kotów oraz opiekunowie kotów wolno żyjących w naszym mieście mogą umawiać wizyty zwierzaków w wybranych lecznicach w Lublinie. Dodatkowo właściciele psów mogą bezpłatnie zaczipować swojego czworonoga. W tym roku w ramach akcji wysterylizowano już 61 psów i 83 koty właścicielskie oraz 127 kotów wolno żyjących i zaczipowano 110 psów.

– Akcja bezpłatnej sterylizacji zwierząt cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Lublina. Do drugiego etapu projektu dołączyły dodatkowe lecznice, w których będzie można skorzystać z bezpłatnych zabiegów w tym zakresie lub nieodpłatnie zaczipować psa. Zachęcamy kolejnych mieszkańców do udziału w akcji. Sterylizacja to najskuteczniejszy sposób rozwiązywania problemu bezdomności zwierząt oraz braku kontroli nad ich rozmnażaniem, zaś czipowanie czworonogów ułatwia ich odnalezienie i powrót do domu w przypadku zaginięcia – mówi Blanka Rdest-Dudak, dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.

Jak informują urzędnicy wydłużyła się lista przychodni, wykonujących bezpłatne usługi czipowania psów oraz sterylizacji psów i kotów właścicielskich i wolno żyjących. Ich pełny wykaz dostępny jest na stronie lublin.eu/akcjasterylizacja. Terminy wizyt w poszczególnych lecznicach należy umawiać telefonicznie.

Akcja realizowana jest w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego „Zwierzokracja – nie dla bezdomności i cierpienia zwierząt, tak dla odpowiedzialności opiekunów!”. Ratusz przypomina również o prowadzonej akcji „Zgubiłem się!”, w ramach której mieszkańcy mogą odebrać nieodpłatne adresatki dla swoich zwierzaków, na których będzie wygrawerowane hasło „Zgubiłem się!” oraz numer kontaktowy do właściciela. Dzięki temu każdy, kto napotka błąkającego się psa będzie mógł szybko poinformować o jego znalezieniu. Adresatki są wydawane przez Foto Centrum przy ul. Wieniawskiej 6 w Lublinie, a usługa grawerowania numeru telefonu jest wykonywana od ręki. Od początku tego roku wydano już 266 adresatek. Opr. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here