Zwłoki w spalonym domu

Tragiczny pożar w Siennicy Różanej. W spalonym domu na podłodze strażacy znaleźli zwłoki 83-letniego mężczyzny. Najprawdopodobniej zmarł na skutek zaczadzenia.

Dramat rozegrał się 6 kwietnia. – O szóstej rano do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Siennica Różana – informuje Kamil Bereza, rzecznik krasnostawskich strażaków. Po przybyciu na miejsce okazało się, że przez otwarte okna domu wydobywa się na zewnątrz sporo dymu.

– Palił się budynek murowany kryty eternitem. Działania zastępów polegały na podaniu środka gaśniczego w natarciu na palące się wyposażenie wnętrza, usunięciu kilku nadpalonych desek oraz oddymieniu pomieszczeń – wylicza Bereza. W trakcie prowadzonych działań strażacy natrafili na leżące na podłodze ciało mężczyzny. Niestety 83-latek już nie żył, najprawdopodobniej zmarł wskutek zaczadzenia.

– Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było zapalenie się drewnianej podłogi od nieszczelnego piecyka zlokalizowanego w jednym z pomieszczeń budynku – informuje rzecznik KP PSP w Krasnymstawie. W działaniach udział brały cztery zastępy gaśnicze z jednostek: JRG Krasnystaw (3) oraz OSP KSRG Siennica Różana (1). Na miejsce zdarzenia przybył również Komendant Powiatowy PSP w Krasnymstawie. (kg)