Zwycięska seria mistrzyń podtrzymana

W środowy wieczór szczypiornistki z Elbląga nie potrafiły zatrzymać mistrzyń Polski. Z piłką Sylwia Matuszczyk, która zdobywa swojego drugiego gola dla MKS Perła

Nie ma mocnych w obecnym sezonie PGNiG Superligi Kobiet na szczypiornistki MKS Perła Lublin. Mistrzynie Polski w środę, w meczu 10. kolejki rozgrywek, ostatnim w tym roku o ligowe punkty, odniosły dziesiąte zwycięstwo! Podopieczne trenera Roberta Lisa bez problemów pokonały przed własną publicznością Start Elbląg 33:23 (16:11)!

Poza początkową fazą meczu, gdy utrzymywało się niewielkie prowadzenie gości, przewaga naszego zespołu nie podlegała dyskusji. MKS Perła, szczególnie po przerwie, grając szybko i skutecznie, pokazał rywalkom, że komplet zwycięstw, jakim legitymuje się w obecnym sezonie, nie jest dziełem przypadku.

– Taki był plan na to spotkanie. Zależało nam, żeby utrzymać przewagę nad Zagłębiem. Cieszy to, że zagrały wszystkie zdrowe zawodniczki. Równie istotne jest to, że obyło się bez nowych kontuzji – mówiła po meczu Joanna Gadzina, skrzydłowa MKS Perła.

Aleksandra Olek, wychowanka lubelskiego klubu, która w środę miała okazję dłużej przebywać na parkiecie, dodała: – Cieszymy się ze zwycięstwa w ostatnim meczu w tym roku. Runda ta była bardzo wymagająca. Teraz przed nami trochę odpoczynku i w nowym roku walczymy dalej aby osiągnąć postawione przed nami cele.

Teraz w ligowych rozgrywkach, aż do początku stycznia, nastąpi przerwa na udział reprezentacji w turniejach towarzyskich, a także meczach kwalifikacyjnych do Mistrzostw Europy. MAG

MKS Perła Lublin – Start Elbląg 33:23 (16:11)

MKS: Gawlik, Bešen – Nocuń 2, Achruk 6, Szarawaga 3, Blažević 4, Królikowska 3, Gadzina 3, Łabuda 5, Gęga 5, Nosek 1, Olek, Matuszczyk 2.

Start: Pająk, Orowicz– Garczarczyk 1, Shupyk 8, Rancić 8, Pękala 1, Waga 1, Trbović 2, Cygan 1, Kaczmarek 1, Dronzikowska, Szulc, Stapurewicz.

Kary: MKS Perła – 4 minuty, Start – 2. Sędziowali: S. Pelc, J. Pretzlaw (Rzeszów). Widzów: 1000

Pozostałe mecze 10. kolejki Superligi PGNiG Kobiet:

Piotrcovia Piotrków Trybunalski – Metraco Zagłębie Lubin 19:32 * KPR Gminy Kobierzyce – Młyny Stoisław Koszalin 24:23 * Eurobud JKS Jarosław – Ruch Chorzów 36:29.

1. MKS Perła 27 265-201
2. Zagłębie 18 238-203
3. Start 16 236-232
4. Kobierzyce 15 218-215
5. JKS Jarosław 13 237-244
6. Koszalin 10 229-228
7. Piotrcovia 6 206-241
8. Ruch 3 205-270

W następnej kolejce – 4 stycznia 2020: MKS Perła – Piotrcovia.