100 lat pana Stanisława, bohatera II wojny światowej

Setne urodziny to wyjątkowa i piękna uroczystość, która nie zdarza się często. Tego niesamowitego daru doświadczył właśnie Stanisław Buk, mieszkaniec Łopiennika Górnego.

Jubilata z tej okazji odwiedzili: Janusz Szpak – starosta krasnostawski, Artur Sawa – wójt gminy, Dariusz Zawada – dyrektor GOK oraz Agnieszka Wójtowicz – zastępca kierownika USC. Pan Stanisław, pomimo swojego dostojnego wieku cieszy się dobrą formą fizyczną i pogodą ducha. Przeżył II wojnę światową, w czasie, której walczył z najeźdźcą, za co uzyskał tytuł Weterana Walk o Wolność i Niepodległość Ojczyzny, został mianowany na stopień podporucznika Wojska Polskiego (nie będącego w czynnej służbie wojskowej) oraz został odznaczony przez Zarząd Główny Związku Kombatantów RP i Więźniów Politycznych, Kombatanckim Krzyżem Pamiątkowym Zwycięzcom.

Życie zawodowe pana Stanisława wypełniała praca w WSK Świdnik. W wolnych chwilach malował obrazy. Razem z żoną Krystyną, która ma obecnie 96 lat, wychował 3 dzieci. Dziś małżonkowie mogą pochwalić się i cieszyć obecnością: 10 wnuków, 17 prawnuków i 1 praprawnuczki. Jubilat działał również jako prezes Gminnego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Łopienniku Górnym. (kg)