11-latek chciał się zadźgać w szkole

Przerażające uzależnienie zaledwie 11-letniego chłopca. Szukający ukojenia w świecie gier nie spał nocami przez nałóg. Gdy rodzice odcięli go od urządzenia, rozpoczął strajk głodowy i przyszedł do szkoły z nożem. Dzień wcześniej jego rówieśnik rzucił się na kolegów i nauczyciela.

Uzależnienie od Internetu, gier internetowych, niczym nie różni się od uzależnienia od alkoholu i niejednokrotnie prowadzi do tragedii. Niestety, coraz więcej rodziców przekonuje się o tym na własnej skórze. Przez nałóg uczeń jednej ze szkół podstawowych w powiecie chełmskim już od dłuższego czasu wykazywał trudności w kontrolowaniu swoich zachowań. Obsesja doprowadziła go do tego, że wstawał w środku nocy i grał do rana, a potem spał w szkole.

Gdy tylko słyszał uwagi, że zbyt długo siedzi przed telefonem czy komputerem, stawał się opryskliwy i kłótliwy. Mało tego, gdy rodzice skonfiskowali mu telefon, rozpoczął strajk głodowy. W środę (6 października) przyszedł do szkoły z nożem kuchennym. Był bardzo pobudzony i agresywny. Odgrażał się, że popełni samobójstwo. Na szczęście dorośli zabrali mu nóż, a wezwana do szkoły karetka pogotowia za zgodą rodziców chłopca przewiozła go do Lublina na dziecięcy oddział psychiatryczny.

Niestety, nie było to jedyne tego typu zgłoszenie pod 112 w ubiegłym tygodniu. Zaledwie dzień wcześniej (5 października) karetka pogotowia i policyjny radiowóz mknęły na sygnałach do innej szkoły podstawowej, tym razem w Chełmie. Jak wynikało ze zgłoszenia inny 11-letni chłopiec chciał skakać z okna budynku. Był niezwykle agresywny w stosunku do pozostałych uczniów oraz nauczyciela. Chłopiec został oddany pod opiekę matki. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here