300 policjantów w obławie na gang handlarzy bronią

Funkcjonariusze CBŚP i policji w gangsterskich kryjówkach odkryli prawie 100 sztuk broni i 2 kg narkotyków

Ponad 300 policjantów wzięło udział w zorganizowanej na szeroką skalę obławie na gang handlarzy bronią działający w okolicach Lublina i Radomia. W ubiegły wtorek zatrzymano 16 jego członków, a oprócz całego arsenału broni wykryto 2 kg narkotyków. Sprawa jest rozwojowa.


– Funkcjonariusze CBŚP wspierani przez Centralny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji „BOA” oraz policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie i w Radomiu zatrzymali 16 osób. Wśród nich są osoby podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz współpracujące z nimi. Działania przeprowadzono w województwach mazowieckim i lubelskim.

Według śledczych grupa ta działała głównie w okolicach Lublina i Radomia od 2020 roku aż do chwili jej rozbicia – informuje komisarz Andrzej Fijołek, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. – Śledczy zarzucają członkom gangu przede wszystkim handel bronią i amunicją. Członkowie grupy oferowali do sprzedaży niemal pełny asortyment broni palnej, od automatycznej do samodziałowej, a także granaty i materiały wybuchowe. Ofertę handlową uzupełniali marihuaną i haszyszem – dodaje.

Podczas działań policjanci zabezpieczyli 98 jednostek broni, w tym pistolety maszynowe Scorpion, Uzi, Rak, PPS wz. 43, karabinki szturmowe AK 47 – Kałasznikow, AR 15, Galil ARM, pistolety Glock, CZ, Luger, Beretta, H&K USP, Grand Power, Norinco, karabiny rewolwery, sztucery, dubeltówki oraz broń samodziałową, przerobioną bądź wytworzoną przez członków grupy, a także kuszę z bełtami. Zabezpieczono również ponad 30 tys. sztuk amunicji różnego kalibru, granaty hukowe i łzawiące, tłumiki, lunety oraz narzędzia służące do wytwarzania i przerabiania broni. Policjanci przejęli także marihuanę i haszysz – w sumie ok. 2 kg narkotyków. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty. Wobec 12 sąd zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Śledczy zapowiadają, że to dopiero początek sprawy. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here