40 000 zł na ratowanie wnuczka

Zatrzymanej 23-latce w okradaniu emerytów pomagał 19-letni kompan

Sąd na wniosek lubelskich śledczych aresztował w ubiegłym tygodniu dwójkę młodych ludzi, którzy podając się za policjantów wyłudzili od lubelskich emerytów wszystkie oszczędności, 40 tysięcy zł.


Pod koniec maja br. do małżeństwa emerytów zadzwonił „policjant”, który oświadczył im, że ich wnuk spowodował wypadek samochodowy i pójdzie do więzienia, jeśli rodzinie ofiary nie zostaną przekazane pieniądze. – Seniorzy uwierzyli w zmyśloną historię i przygotowali wszystkie oszczędności. Niedługo później pojawili się fałszywi policjanci, którzy odebrali od nich 40 tysięcy złotych.

Pracujący nad sprawą policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie ustalili dwie osoby biorące udział w tym przestępstwie. W poniedziałek, wspólnie z kryminalnymi z KWP w Lublinie na terenie województwa mazowieckiego zatrzymali 23-latkę oraz jej 19-letniego kompana – mówi komisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP Lublinie.

Sprawcy przyznali się do stawianych im zarzutów. Sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Za oszustwo grozi do 8 lat więzienia. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here