„40 synów i 30 wnuków na 70 oślętach” i moc zabawy

Tłumy wiernych z parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny bawiły się w niedzielę, 9 czerwca, na boiskach Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 przy al. Spółdzielczości Pracy podczas XI Parafialnego Festynu Rodzinnego „Rodzinalia 2019”.


Na festynie, organizowanym przez oo. marianów z parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, nie zabrakło atrakcji, z których ta rodzinna impreza słynie już od jedenastu lat, np. fantomanii czy balonowej bitwy wodnej. Było też znakowanie rowerów, pokazy sprzętu służb mundurowych czy kurs pierwszej pomocy. Na głodnych czekał grill ks. proboszcza, bigos i grochówka oraz domowe ciasta.

Najmłodsi szaleli na dmuchanych zamkach, trampolinach, łódeczkach, basenikach z kulkami i na ściance wspinaczkowej. Był też specjalny tor przeszkód, plac zabaw czy malowanie twarzy. Parafialny Klub Sportowy zorganizował Wielką Rodzinną Sztafetę, rozgrywki mini siatkówki, łowienie rybek, unihokeja i naukę poruszania się na szczudłach.

Na „Rodzinaliowej” scenie pojawili się: Parafialna Orkiestra Dęta z Szastarki, dzieci z SP nr 4, schola „Promyczki” a wieczorną gwiazdą był zespół muzyki chrześcijańskiej, grający mieszankę rocka, folku i ballady o oryginalnej nazwie „40 synów i 30 wnuków jeżdżących na 70 oślętach”. (EM.K.)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here