„46” ruszyły na trasę

Od tego poniedziałku, 20 grudnia, z Czechowa na Węglin Południowy można dojechać nową linią autobusową nr 46. Ale to jedyna dobra wiadomość dla pasażerów, bo co najmniej do 9 stycznia wiele linii będzie kursować rzadziej, a linie nocne wcale.


Autobusy nr 46 będą kursować od nowej pętli przy ul. Wróblej (Czuby) przez al. Kraśnicką – Jana Pawła II – Filaretów – Głęboka – Sowińskiego – Poniatowskiego – Smorawińskiego – Kompozytorów Polskich – Elsnera – Choiny do końcowego „Choiny” (Czechów) przy granicy miasta. Na trasie „46” pojawią się nowe przystanki: przy ul. Poniatowskiego (w stronę Czechowa, za skrzyżowaniem z Al. Racławickimi) przy ul. Sowińskiego (w stronę Węglina, również za skrzyżowaniem z Al. Racławickimi), przy ul. Poniatowskiego zostanie usytuowany przystanek „Galeria Labirynt 04” (w kierunku Węglina, za skrzyżowaniem z ul. Popiełuszki), przy ul. Wróblej, a istniejący zespół przystanków warunkowych („na żądanie”) o nazwie „Bełżycka” zmieni nazwę na „Węglin Wróbla” i status na stały.

Nowe połączenie będzie w pełni obsługiwane przez zeroemisyjne autobusy elektryczne marki Solaris. Na razie linia ma funkcjonować jedynie w godzinach tzw. szczytów komunikacyjnych (tj. godz. 7-10 i 14-17) i co 40 minut. – Będziemy obserwować rozwój tej linii, a ma ona wszelkie predyspozycje, aby stać się w przyszłości trzonem – tzw. „kręgosłupem” komunikacyjnym miasta, czyli jedną z głównych linii – zapewnia ZTM.

To nie koniec zmian w rozkładach

Z uwagi na wprowadzenie zdalnej nauki od 20 grudnia do 9 stycznia i wyjazd studentów na święta ZTM na ten czas zmniejsza częstotliwość kursowania autobusów i trolejbusów na liniach nr: 4, 11, 12, 13, 16, 17, 26, 29, 31, 57, 150, 151, 158 i 159. W dni powszednie będą one kursować w tym czasie co 20 minut. Do 9 stycznia całkowicie zawieszone zostają kursy na liniach nr 922 i liniach nocnych, z wyjątkiem sylwestra, kiedy autobusy N1, N2 i N3 mają pojawiać się na przystankach co pół godziny. Marek Kościuk

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here