„46” z Czechowa na Czuby

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie zdecydował się na uruchomienie już w drugiej połowie grudnia nowej linii autobusowej nr 46, która ma stanowić szybkie połączenie północnych dzielnic miasta z południowymi. Linia, której powstanie eksperci sugerowali urzędnikom już sześć lat temu, będzie obsługiwana wyłącznie przez nowe autobusy elektryczne. Na początku wyjadą one jednak na trasę tylko w godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego.

– Będziemy obserwować rozwój tej linii, a ma ona wszelkie predyspozycje, aby stać się w przyszłości tzw. kręgosłupem komunikacyjnym miasta, czyli jedną z głównych linii – mówi Monika Fisz z ZTM Lublin.

Trasa „46” będzie biec z budowanej aktualnie nowej pętli przy ul. Wróblej (obok al. Kraśnickiej – przyp. aut.) przez al. Kraśnicką, ul. Jana Pawła II, ul. Filaretów, ul. Głęboką, ul. Sowińskiego, ul. Poniatowskiego, al. Smorawińskiego, al. Kompozytorów Polskich, ul. Elsnera i ul. Choiny do pętli „Choiny” zlokalizowanej przy granicy miasta. Końcowe przystanki wybrano z uwagi na zainstalowane tam ładowarki autobusów elektrycznych, co pozwoli na odpowiednio częste ładowanie baterii zamontowanych w pojazdach.

Urzędnicy odpowiedzialni za funkcjonowanie komunikacji miejskiej infomują, że przeprowadzone niedawno analizy danych punktowych potoków pasażerskich zebranych na Czubach i na Czechowie, potwierdziły zasadność uruchomienia nowego, szybkiego połączenia między dzielnicami. Największe potoki pasażerskie w relacji Czuby – Czechów wykazano w okresach szczytowych, stąd założono funkcjonowanie linii w początkowym okresie właśnie w tych godzinach. Marek Kościuk

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here