6-miesięczne utrudnienia

Od wtorku rozpoczną się utrudnienia na skrzyżowaniu ulic Krochmalnej i Diamentowej. Drogowcy przebudowują je na dwupoziomowy węzeł. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość lub wybrać inną trasę łączącą Czuby z Dziesiątą i Wrotkowem.

Prace miały rozpocząć się już w minioną sobotę, ale z powodu dodatkowych uzgodnień przesunięto termin ich rozpoczęcia o kilka dni. Nowa organizacja ruchu zakłada m. in. wyłączenie jezdni po stronie LKJ na odcinku od mostu nad Bystrzycą do wiaduktu kolejowego. Ruch w obie strony prowadzony będzie na jezdni od strony boiska. – Na skrzyżowaniu Krochmalnej z Diamentową ruchem będzie sterować sygnalizacja świetlna. Zostanie wydzielony pas do skrętu w lewo dla pojazdów jadących od ul. Jana Pawła II w stronę dworca PKP – informuje Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza. – Ten etap czasowej organizacji ruchu potrwa około sześciu miesięcy. Całe zadanie powinno zostać zrealizowane do końca kwietnia przyszłego roku – dodaje.
Wartość inwestycji to 66,2 miliona złotych. Poza estakadą w ciągu Krochmalnej i rondem zbudowany zostanie wlot planowanego przedłużenia ulicy Lubelskiego Lipca 80 od ulicy Cukrowniczej. Ten odcinek tzw. Trasy Zielonej ma być gotowy do 2022 roku.
BCH

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here