6-miesięczne utrudnienia

Od wtorku rozpoczną się utrudnienia na skrzyżowaniu ulic Krochmalnej i Diamentowej. Drogowcy przebudowują je na dwupoziomowy węzeł. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość lub wybrać inną trasę łączącą Czuby z Dziesiątą i Wrotkowem.

Prace miały rozpocząć się już w minioną sobotę, ale z powodu dodatkowych uzgodnień przesunięto termin ich rozpoczęcia o kilka dni. Nowa organizacja ruchu zakłada m. in. wyłączenie jezdni po stronie LKJ na odcinku od mostu nad Bystrzycą do wiaduktu kolejowego. Ruch w obie strony prowadzony będzie na jezdni od strony boiska. – Na skrzyżowaniu Krochmalnej z Diamentową ruchem będzie sterować sygnalizacja świetlna. Zostanie wydzielony pas do skrętu w lewo dla pojazdów jadących od ul. Jana Pawła II w stronę dworca PKP – informuje Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza. – Ten etap czasowej organizacji ruchu potrwa około sześciu miesięcy. Całe zadanie powinno zostać zrealizowane do końca kwietnia przyszłego roku – dodaje.
Wartość inwestycji to 66,2 miliona złotych. Poza estakadą w ciągu Krochmalnej i rondem zbudowany zostanie wlot planowanego przedłużenia ulicy Lubelskiego Lipca 80 od ulicy Cukrowniczej. Ten odcinek tzw. Trasy Zielonej ma być gotowy do 2022 roku.
BCH