80-latkowie rzucili się na policjantów

Widząc, że policjanci chcą zakuć w kajdanki ich ukochanego syna, para seniorów ruszyła do ataku. 80-latka i jej 80-letni mąż rzucili się mundurowych. Zaczęli szarpać funkcjonariuszy za mundury i nie tylko. Teraz o ich losie zdecyduje prokurator.

Żaden policjant nie chciałby znaleźć się w skórze kolegów z komisariatu w Żmudzi, którzy interweniowali przy tym zdarzeniu. Bo i co zrobić, gdy z obu stron okłada cię para 80-latków?

We wtorek przed południem (11 maja) ktoś życzliwy doniósł policji, że 55-latek z Buśna pod Białopolem wsiadł pijany za kierownicę. Patrol z KP Żmudź namierzył na trasie wskazany samochód marki Rover i dał znać kierowcy, żeby zatrzymał się do kontroli. Ten jednak ani myślał, docisnął pedał gazu i zaczął uciekać przed policjantami.

Mundurowi ruszyli w pościg za uciekinierem, który po przejechaniu kilkuset metrów zajechał na swoją posesję, po czym wyskoczył z auta i zaczął uciekać pieszo.

– Już po chwili był w rękach mundurowych. Wtedy na pomoc synowi ruszyli 80-letni rodzice, którzy chcieli zapobiec jego zatrzymaniu – mówi kom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Działo się, oj działo. Para agresywnych seniorów doskoczyła do policjantów i zaczęła ich szarpać za mundury, popychać i wyzywać, żeby ci odczepili się od ich syna. W końcu udało się zapakować do radiowozu 55-latka i przewieźć go do policyjnego aresztu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie 1,3 promila alkoholu. Poza tym okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Ze swojego zachowania będzie się tłumaczył przed sądem. – Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat dwóch. Z kolei za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności – przypomina komisarz Czyż.

Materiały w sprawie dotyczące rodziców 55-latka zostały wyłączone do oddzielnego postępowania. Wszystko zależy teraz od decyzji prokuratora. Para krnąbrnych seniorów może odpowiedzieć za czynną napaść na policjanta, za co grozi od 1 roku do 10 lat więzienia. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here