A czapla patrzy i milczy…

Opatrzony wielkim wykrzyknikiem, symbolem ogólnopolskiego strajku nauczycieli, napis kolorową kredą „Czaplo, dlaczego milczysz” pojawił się w niedzielę (14 kwietnia) przed nieczynną od lat fontanną I Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie.

To odpowiedź absolwentów placówki na decyzję szkoły o nieprzystąpieniu do strajku – tak przynajmniej twierdzi Czytelnik, który jeszcze tego samego dnia przysłał do redakcji zdjęcie z widocznym apelem do czapli, symbolu Czarniecczyków. Zaraz też fotografia pojawiła się w internecie.

Dyrektor I LO, Teresa Kiwicińska, przyznaje, że widziała napis, ale… w internecie. Jak zapewnia, teren przed szkołą nie został w jakikolwiek sposób „naznaczony” przez zwolenników strajku, zaś krążąca w „sieci” fotografia to zwykły fotomontaż. Nie ma zatem co komentować…

Tyle tylko, że w internecie nic nie ginie i zaraz też na jednej z chełmskich stron na Facebooku pojawiło się inne zdjęcie – wytartego już w poniedziałek rano napisu. Podobno też pracownicy I LO mieli spore trudności ze zmyciem kredy. (pc)