A jak kurator powie „nie”?

Przeciwko ulokowaniu na parterze liceum przedszkola protestuje Rada Rodziców w VII LO, która ma wiele zastrzeżeń również do przygotowanej przez urzędników dokumentacji przebudowy budynku

Lubelski Ratusz nie czekając na opinię kuratora oświaty, w sprawie przeniesienia przedszkoli nr 14 i 26 na parter gmachu VII LO przy ul. Farbiarskiej, rozstrzygnął właśnie przetarg na adaptację budynku ogólniaka na przyjęcie przedszkolaków.

O planach miasta ulokowania na parterze budynku przy Farbiarskiej przedszkola i protestującej przeciwko temu społeczności VII LO pisaliśmy już kilkakrotnie. Na początku lutego br. Rada Rodziców w VII LO spotkała się w tej sprawie z Lubelską Kurator Oświaty, Teresą Misiuk, przedstawiając argumenty, przemawiające za zablokowaniem tych zamiarów. Kurator ma podjąć decyzję jeszcze w tym miesiącu.

Miasto, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, nie zamierzało na nią czekać i jeszcze w ostatnim dniu ubiegłego roku ogłosiło przetarg na przebudowę parteru budynku na potrzeby przedszkola, a w zeszłym tygodniu go rozstrzygnęło. Wykonawcą ma być spółka Edach z podlubelskich Jakubowic Konińskich, która złożyła najtańszą ofertę – niecałe 5,5 mln zł. To o ponad milion złotych mniej niż zapisano w budżecie. Firma będzie miała na zrealizowanie inwestycji zaledwie pięć miesięcy od podpisania umowy, bo miasto chce uruchomić przedszkole przy Farbiarskiej już od września.

Inwestycja zakłada przebudowę parteru VII LO tak, aby wydzielić w nim 10 sal dla poszczególnych grup przedszkolnych na łącznie 250 dzieci, a także urządzenie na nowo terenu wokół szkoły. Mają powstać dojścia i chodniki o powierzchni 400 m2 z kostki brukowej oraz droga wewnętrzna wraz z kilkudziesięcioma miejscami parkingowymi. Wymienione zostanie także nowe ogrodzenie oraz oświetlenie całego terenu. Przy obiekcie powstanie również plac zbaw dla przedszkolaków z bezpieczną nawierzchnią i 13 urządzeniami (wieże ze ślizgawkami, bujaki, huśtawki i karuzele).
Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here