A już się cieszyła…

Do 12 grudnia chętni mogą składać zgłoszenia do konkursu na dyrektora Przedszkola Miejskiego nr 1 we Włodawie. To powtórzony konkurs z sierpnia br. Tamten, z powodów proceduralnych uchybień, wojewoda nakazał uchylić.

Chętni do objęcia stanowiska dyrektora tego włodawskiego przedszkola mogą składać dokumenty do 12 grudnia. Według nieoficjalnych informacji o to stanowisko ubiegać się będą dwie panie – Iwona Danielczuk i Renata Torbicz.

1 września kończyła się 5-letnia kadencja dotychczasowej dyrektor Jolanty Darni. Zatem pod koniec sierpnia rozpisano konkurs. W Przedszkolu Miejskim nr 1 (obok parku miejskiego) do rywalizacji stanęły dwie panie – Renata Torbicz i Iwona Danielczuk. Komisja konkursowa aż dwukrotnie zanotowała remis (7:7) w głosowaniu. W takim przypadku, zgodnie z przepisami, o wyborze kandydata decyduje organ prowadzący, czyli w tym wypadku burmistrz Włodawy.

Wiesław Muszyński zdecydował o wyborze R. Torbicz. Jednak niektórzy członkowie komisji konkursowej dopatrzyli się w procedurze uchybień formalnych i zaskarżyli wyniki do wojewody. Ten uznał argumenty skarżących i nakazał powtórzenie konkursu. Zatem obecnie R. Torbicz nie jest dyrektorem przedszkola, lecz jedynie pełniącą obowiązki dyrektora. (pk)