Absolutorium odebrała zdalnie

Niespodzianki nie było. Wójt gminy Hanna Grażyna Kowalik bez najmniejszych problemów otrzymała absolutorium. Czekoladek i kwiatów jednak nie dostała, bo na sesji jej nie było.

Piątkowe (10 lipca) posiedzenie rady gminy w Hannie zorganizowano przede wszystkim po to, by udzielić absolutorium wójt za wykonanie budżetu w 2019 roku. Oczywiście Grażyna Kowalik otrzymała je bez żadnego problemu, bo ma zdecydowaną większość w radzie. Podziękowania w jej imieniu złożyła samorządowcom sekretarz Jolanta Goleman, ponieważ pani wójt nie było na sali, gdyż przebywała akurat na urlopie wypoczynkowym. Gratulacje odebrała więc zdalnie.

– Nie kryję radości, bo takie wiadomości zawsze cieszą – komentuje decyzję rady Kowalik. – Na nasz sukces złożyło się wiele rzeczy z ciężką pracą moją i gminnych urzędników, radnych, sołtysów na czele. Nie bez powodu gmina Hanna w rankingu samorządów jest na pierwszym miejscu na Lubelszczyźnie i na 11 w kraju. To dla nas wielka motywacja do dalszego owocnego działania – dodaje. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here