Absolwent VII LO wypłynął na szerokie wody

Kmdr por. Piotr Mazurek (z lewej) obejmuje dowodzenie 2. Dywizjonem Okrętów Transportowo-Minowych

Przez ponad sześć lat dowodził okrętem ORP Lublin, teraz został dowódcą 2. Dywizjonu Okrętów Transportowo – Minowych. Mowa o lublinianinie Piotrze Mazurku, absolwencie VII LO im. Marii Konopnickiej z ul. Farbiarskiej!


Komandor porucznik Piotr Mazurek nominację na dowódcę 2. Dywizjonu Okrętów Transportowo-Minowych otrzymał w piątek, zastępując komandora Marka Obrębskiego, który przez ostatnie 4 lata dowodził jednostką i został wyznaczony na wyższe stanowisko służbowe w COM – DKM.

Nowy dowódca dywizjonu jest absolwentem VII LO. Po ukończeniu szkoły średniej podjął studia w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. W 2003 roku rozpoczął służbę w 2. Dywizjonie Okrętów Transportowo – Minowych. Przeszedł wszystkie szczeble kariery na okręcie, od dowódcy działu poprzez zastępcę dowódcy okrętu, aż po dowódcę okrętu. Przez ponad 6 lat dowodził okrętem ORP Lublin. Pełnił również służbę w sztabie dywizjonu oraz w Dowództwie 8. Flotylli Obrony Wybrzeża.

Od 2017 roku zajmował stanowisko zastępcy dowódcy dywizjonu – szefa sztabu 2.dOTrM. Z dniem 6 czerwca br. został mianowany na stopień komandora porucznika i wyznaczony na stanowisko dowódcy 2. Dywizjonu Okrętów Transportowo – Minowych. 2. Dywizjon Okrętów Transportowo – Minowych jest oddziałem taktycznym 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu odpowiedzialnym za transport drogą morską wojsk i sprzętu technicznego oraz stawianie obronnych zagród minowych przeciwko pojedynczym okrętom i zespołom.

Jako ciekawostkę dodajmy, że żona kmdr por. Piotra Mazurka, kapitan Katarzyna Mazurek przed sześciu laty została pierwszą w historii polskiej Marynarki Wojennej dowódcą okrętu. Objęła dowodzenie ORP Lublin, którym wcześniej dowodził jej mąż. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here